Koncert z Gwiazdą - Ania Rusowicz i Harcerska Orkiestra Dęta

Nowy rok rozpoczynamy muzycznie. To już siódmy „Koncert z Gwiazdą”. Tym razem zabierzemy Was do lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.

Harcerska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Magdaleny Kubickiej-Netki wystąpi z Anią Rusowicz.Lithos – spektakl w ramach Programu Teatr Polska

Spektakl Lithos to najnowszy spektakl Jacka Owczarka, choreografa współpracującego z wieloma teatrami dramatycznymi, którego autorskie spektakle pokazywane były na wielu festiwalach w Polsce i Europie.

Spektakl mówi o drodze na szczyt własnych możliwości, w której ważniejsze od celu są porażki i piękno zmagania.Koncert Sylwestrowy – „Opera party” spektakl operetkowo - musicalowy w II aktach

"Opera party" - reżyserowany koncert w formie spektaklu operetkowo - musicalowego w II aktach wykonywany przez trójmiejski projekt muzyczny "Artis".

Podczas koncertu będzie można usłyszeć najpiękniejsze arie, duety, kwartety operowe, piosenki operetkowe i musicalowe oraz muzykę filmową i popularną.Łydka Grubasa "Żarty na bok, czyli XX-lecie Łydki Grubasa" – koncert

Łydka Grubasa to zespół, który ciężko jednoznacznie zakwalifikować. Muzycznie stanowi wypadkową wszelkich gatunków rockowych, wymieszanych często w karkołomnych konfiguracjach. Tekstowo to bieżąca publicystyka ubrana w humorystyczny, sarkastyczny, czasem dosadny tekst. Mieszanka ta gwarantuje mnóstwo gitarowej energii, bardzo pozytywną aurę płynącą ze sceny oraz dawkę śmiechu połączoną z refleksją.

Majówka na Górkach – 28 maja

Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa oraz radny Kazimierz Mokwa zapraszają na Majówkę na Górkach. Impreza odbędzie się w sobotę, 28 maja na skwerze 750-lecia miasta Tczewa. Początek o godz. 14.00.

Jarmark Wielkanocny 2022

Przed Wielkanocą, dokładnie 2 i 3 kwietnia, tczewska Starówka znów nabierze świątecznego charakteru. Pudełeczka, maskotki, frywolitka, wyroby ze sznurka i wianki wprowadzą nas w wiosenno-świąteczny klimat, a rarytasy z różnych stron Polski zadowolą najbardziej wyrafinowane podniebienia. Nie zabraknie też biżuterii, ceramiki dekoracyjnej i użytkowej oraz odzieży i torebek handmade. W wydarzeniu weźmie udział około 50 wystawców.

Jak otrzymać numer PESEL? Informacja dla uchodźców z Ukrainy/Як отримати номер PESEL?

Od 16 marca uchodźcy z Ukrainy mogą składać wnioski o nadanie numeru PESEL. PESEL umożliwia m.in. legalną pracę lub prowadzenie działalności gospodarczej, korzystanie z usług medycznych i świadczeń rodzinnych, założenie konta w banku.

Tczew pomaga Ukrainie – zbiórka darów

Na terenie Zakładu Usług Komunalnych przy ul. Czatkowskiej powstała hala, w której przyjmowane są dary dla uchodźców z Ukrainy.

Pomoc dla Ukraińców

W związku z konfliktem zbrojnym, od kilku dni również do Tczewa przybywają obywatele Ukrainy.  Wielu mieszkańców natychmiast zaoferowało pomoc, chętnie uczestnicząc w różnego rodzaju zbiórkach lub proponując zakwaterowanie. Aby ułatwić kontakt tym, którzy potrzebują pomocy i ją oferują Urząd Miejski w Tczewie utworzył specjalne forum internetowe: www.ukraina.tczew.pl

Ponadto wszyscy obywatele Ukrainy, którzy po 24 lutego przekroczyli granicę mogą bezpłatnie poruszać się komunikacją miejską w Tczewie. 


Informacja dla obywateli Ukrainy

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku uprzejmie informuje, iż ramach akcji Ukrainie Adwokatura (UA) w Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Gdańsku powstało Centrum Pomocy – nr telefonu 609 187 900, w którym są pełnione dyżury w godzinach 9.00-20.00.