Dokumenty jakie należy przedstawić by otrzymać Kartę Mieszkańca TczewaKarta Mieszkańca Tczewa – odbierz i korzystaj z ulg


Tczewianie mogą już odbierać Kartę Mieszkańca Tczewa, dzięki której uzyskają dostęp do szeregu ulg, np. na korzystanie z komunikacji miejskiej oraz usług miejskich jednostek. Zakres ulg będzie systematycznie poszerzany.
 

Warsztaty drzeworytu z Fabryką Sztuk

Fabryka Sztuk zaprasza osoby dorosłe na warsztaty, podczas których uczestnicy poznają technikę drzeworytu: od projektu aż po druk.

Konferencja Samorządy Przyjazne Życiu - Tczew z trzema nagrodami

W środę, 29 września, w Gdańsku odbyła się konferencja o nazwie Samorządy Przyjazne Życiu. Kilkudziesięciu samorządowców z Polski spotkało się, aby dzielić się swoimi doświadczeniami i rozmawiać o jakości życia i związanych z nią rozwojem lokalnym i aktywną mobilnością. Podczas konferencji zaprezentowano wyniki Badania Klimatu Rowerowego 2020 i przedstawiono laureatów. Dla miasta Tczew było to już drugie badanie. W kategorii miast 50-100 tysięcy mieszkańców Tczew zajął I miejsce, osiągając najlepszy wynik. Co ważne, poprawiliśmy wynik z pierwszego badania jakie było pilotażem na skalę Polski.Bezpłatne badanie mammograficzne

LUX MED Diagnostyka zaprasza do mobilnej pracowni mammograficznej w Tczewie15 października w godzinach od 8.00 do 14.00 przy markecie Kaufland (ul. Kwiatowa 17).

„Od starych do nowych koszar. Dzieje wojskowości w Tczewie” - wystawa na węźle transportowym

Na placu przed dworcem kolejowym można oglądać wystawę „Od starych do nowych koszar. Dzieje wojskowości w Tczewie”. To już dziewiąta plenerowa ekspozycja przygotowana w tym roku przez pracowników Fabryki Sztuk.
 

Informacja dla uczestników warsztatów CKiS21 sierpnia – kolejne szczepienia bez rejestracji

W związku z dużym zainteresowaniem szczepieniami przeciw Covid-19 wśród mieszkańców Tczewa, wyznaczone zostały kolejne terminy szczepień: 21 i 28 sierpnia.XXVII Tczewskie Dożynki Działkowe – 28 sierpnia

W sobotę, 28 września, na Bulwarze Nadwiślańskim odbędą się XXVIII Tczewskie Dożynki Działkowe. Impreza rozpocznie się o godz. 14.00 częścią oficjalną, podczas której m.in. zostaną wręczone nagrody prezydenta Tczewa za najładniejszą działkę rekreacyjną oraz owocowo-warzywną.

Zmiana Cennika TCSIR

Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji od 1 sierpnia będzie udzielało 50% upustu od cennika na wejścia indywidualne klientów na poszczególne usługi oferowane przez TCSiR dla posiadaczy Karty Mieszkańca Tczewa. Cennik będzie opublikowany pod koniec lipca br.